La Petite École,çevre bilinci yüksek, dünya vatandaşı, yarının büyüklerini yetiştirmek amacıyla kurulmuş, kurulduğu günden beri özgün ve kaliteli eğitim felsefesiyle çocukların sosyal, bilişsel, duygusal, fiziksel ve dil kazanımındaki gelişimlerine katkıda bulunarak pek çok mezun vermiştir.

Türk Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı aynı zamanda Yurtdışındaki Fransız Okullarının Eğitim Ajansı olan l’AEFE tarafından onaylanmış (homologe edilmiş) bir AEFE okuludur.

OKUL İŞLEYİŞİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

Okul kapımız sabah saat 08.30 itibariyle açılıp 09.00 itibariyle kapanacaktır.
Okuldan çıkış saati: Pazartesi, Salı, Çarşamba, perşembe günleri saat 15.30 cuma günleri saat 13.30

Öğrencinin sınıftaki yerine en iyi şekilde uyum sağlayabilmesi, öğretmen tarafından hazırlanmış faaliyetlerin gün içinde akışını bozmamak için öğrencilerimizin tam saatinde okulda bulunmaları gerekmektedir. Mazeretsiz gecikme durumunda öğrenciler okula kabul edilmeyeceklerdir. Çocuklarını anaokuluna kaydını yaptırırken, veliler eğitim takvimine uymayı ve çocuklarını okula düzenli olarak göndermeyi taahhüt etmiş olurlar.

Devamsızlık ve erken alma durumlarında ailelerimizin gerekçeyle birlikte okul yönetimine bilgi vermeleri gerekmektedir. Bilgilendirmeyi e-posta yoluyla ya da okul numarasına (+90 552 204 22 40) yazılı mesaj şeklinde yapabilirsiniz.

Özürsüz olarak aralıksız 10 gün okula devam etmeyen çocuğun velisi okul müdürlüğünce yazı ile uyarılır. Çocukların devamsızlıkları e-okul sistemine işlenir. Bu uyarıya rağmen özürsüz olarak aralıksız 20 gün okula devam etmeyen ve devam ettiği halde belirtilen süren içinde ücretleri yatırılmayan çocukların kaydı silinir.

“Okuldan Teslim Alma Yetkisi ” formunda belirtilen kişiler dışındaki tüm kişiler için ailelerimizin okul yönetimine kimlik bilgilerini içeren yazılı bilgilendirme yapması gerekmektedir. Boşanmış ebeveynler için, mahkeme kararının bir örneği okulumuzda bulunması ve çocuğunuzu kime teslim etmemiz gerektiğini okul yönetimi olarak bilmemiz gerekir.

Eğitim saatleri içerisinde bina içerisine veli kabul edilmemektedir. Okula geliş ve okuldan çıkış saatlerinde velilerimizin bahçeye girişlerine izin verilir.

Okul yönetimi ile görüşmek isteyen velilerimizin telefon ya da e-posta ile randevu almaları rica olunur. Okul yönetimi tarafından her sınıf bazında yıl boyunca üç kez toplantı organize edilecektir.

Öğretmenlerimizle e-posta üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Öğretmenlerimizin sınıf gruplarıyla ya da şahsi olarak telefon paylaşımı, kurum kültürü ve kuralları gereği uygun görülmemektedir. Eğitim yılı içerisinde iki kez veli toplantısı organize edilir. Veli toplantılarında öğrencilerimizle ilgili detaylı ve veriye dayalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerimizin gelişim süreçlerinin takibi “Değerlendirme karneleri” üzerinden yapılır. Karneler dönem sonlarında velilerle paylaşılır. Veli toplantıları dışında sınıf öğretmenleriyle görüşmek isteyen velilerimiz randevu talebinde bulunabilirler.

Doğum Günleri

Doğum günü hazırlıkları okulda organize edilir, dışarıdan yiyecek kabul edilmemektedir. Birliktelik ve paylaşma kavramlarını pekiştirmek, eğlenirken öğrenmek amacıyla pastalar öğrenciler tarafından hazırlanır.
Doğum günü takvimi oluşturulup aynı ayda doğan öğrencilerimiz için ortak bir tarih belirlenip kutlamalar ortak yapılır. Velilerimizin çocuklarının sınıf arkadaşları için hediye göndermemeleri rica olunur. Okul bünyesinde dağıtımı yapılmayacaktır.

Okul Gezileri

Okul gezilerimiz seminer dönemlerinde pedagojik ekip tarafından planlanır. Yıl içinde gezi öncesi öğretmenleriniz tarafından bilgilendirme e-postaları size iletilir.

“Gezi izin formu”nun tüm velilerimiz tarafından imzalanması gerekmektedir.

AEFE

Özel Küçük Anaokulu Fransızca eğitim veren bir kurumdur. Yurt dışındaki Fransızca eğitim veren kurumların ajansı olan AEFE tarafından Fransızca eğitimi akredite edilmiştir.

İstanbul bölgesinde bu ajansa bağlı olan kurumlar arasında “öğrenci geçiş” protokolü vardır. Okullar arasında imzalanan protokol gereği ara sınıf geçişleri yapılmamaktadır. Veli bu şartı kabul etmekle mükelleftir.

Diğer Bilgiler

 • Her bir öğrenci için açılan öğrenci dosyasında - Kayıt sözleşmesi
  - Sağlık Protokolü
  - İzin Formaları bulunmak zorundadır.
 • Takı, değerli eşyalar okula kabul edilmemektedir. Kazalara sebebiyet verecek aksesuar kullanımından da sakınmanızı ve çocuklarınızı okula bu kritere dikkat ederek göndermenizi rica ediyoruz.
 • Sadece reçetesi olan öğrencilerimiz teneffüs saatlerinde bahçede gözlük taşıyabilirler. Okulda her gün sportif faaliyetler düzenlendiği için çocuklara pratik ve rahat kıyafetler ve ayakkabılar giydirilmelidir.
 • Uzun saçlı öğrencilerimizin, yazma, spor boyama vb. etkinlikler sırasında daha rahat çalışabilmeleri için saçlarının bağlı olması tercihimizdir.
 • Çocuğunuzun yürümeyi ve oturmayı öğrenmesi gibi, tuvalet kontrolünü geliştirmesi gelişimi ve bağımsızlaşması için önemli bir adımdır. TPS- PS velilerimiz tuvalet eğitimine evde başladığın andan itibaren paralel olarak okuldan destek alacaklardır. Okul psikoloğumuz, sınıf öğretmeni ve aileyle süreç yakından takip edilir.
 • Ortak yaşam alanlarında saygı ilkesinden hareketle tüm velilerimizin gereken hassasiyeti göstermesini rica ediyoruz. Çocuklarınızı teslim etme ya da alma sırasında araçlarınızı park ederken trafik akışına engel olmadığınızdan emin olmanızı park yeri kurallarına uymanızı rica ediyoruz.
 • Okul etkinliklerimizi, genel duyurularımızı, hatırlatmalarımızı, aylık bültenlerimizle sizlere ileteceğiz.

2024-2025 Öğrenim Yılı Kayıtları

La Petite École, Fransızca eğitim veren kurumların yönetmeliğine uygun
her milletten 2-6 yaş aralığında çocuklara eğitim fırsatı sunmaktadır.

Hemen Başvurun!

Tarabya : 0552 204 22 40
Ataşehir : 0545 674 46 16