La Petite Ecole olarak; Fransız Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı Maternelle (anaokulu) programını uygulamaktadır.Çocukların gelişim becerileri öğretmenleri tarafından yılda iki kez olmak üzere değerlendirilir ve aileler ile paylaşılır. Öğretmenler, günlük programlarını yaş gruplarına göre çeşitli aktiviteler, etkinlikler ve öğretici oyunlar çerçevesinde uygularlar.

Anaokulu, çocukların sosyal çevreyi tanıması ve temel koordinasyon becerilerini geliştirmesi için kurulmuştur. Anaokulunda eğitimin temel amacı sözlü ifade ve iletişimdir. Grup etkinlikleri ile birlikte öz farkındalık teşvik edilir. Bunlara sanat ve el sanatları , müzik ve oyunlar dahildir. Son yıllarda, anaokulu ilkokula hazırlık olarak okuma, yazma ve aritmetik öğretmektedir.

Eğitim Programları

Toute Petite Section (TPS) ve Petite Section (PS)

Sosyalleşme ve Dil Becerisi: Petite Section (PS) sınıfında, çocuklar topluluk içinde yaşamayı öğrenirler; PS öğrencileri yeni bir evren ve insanları keşfetmeye başlarlar.

2 – 4 yaş grubu

Detay...

Moyenne Section (MS)

Özerkliğe odaklanma – Otonomi Kazanma: Öğretmen sınıfın merkezinde yer alan yöneticisi olarak kalsa bile, öğrenciler yavaş yavaş kendileri için kendi sorunlarını çözme, fikirlerini dile getirmeyi öğrenirler.

4 – 5 yaş grubu

Detay...

Grande Section (GS)

İlkokula Hazırlık: Grande Section bölümü çocukları ilkokula hazırlar. “Erken öğrenme” nin 1. döngüsü ve “temel öğrenme” nin 2. döngüsü ile, GS sınıfı ilkokula doğru ilk adımdır.

5 – 6 yaş grubu

Detay...

Neden
La Petite Ecole?

ilk

Fransız Mili Eğitim Bakanlığı ve Aefe tarafından onay alan kurum

ilk

Müfredatında "sürdürülebilir kalkınma" modeline yer veren ve EFE3D kapsamında ilk labelize olmuş bir kurumdur.

ilk

Birey olmanın temellerinin altıldığı İlk yıllar

ilk

Öğrenme merakı ve heyecanıyla ilk keşifler

2024-2025 Öğrenim Yılı Kayıtları

La Petite École, Fransızca eğitim veren kurumların yönetmeliğine uygun
her milletten 2-6 yaş aralığında çocuklara eğitim fırsatı sunmaktadır.

Hemen Başvurun!

Tarabya : 0552 204 22 40
Ataşehir : 0545 674 46 16