La Petite Ecole kimdir?

Türk Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı aynı zamanda Yurtdışındaki Fransız Okullarının Eğitim Ajansı olan l’AEFE tarafından onaylanmış (homologe edilmiş), Fransız Lisesi Pierre Loti ile partner bir okuldur.

Fransız Mili Eğitim Bakanlığı ve Aefe (Yurtdışındaki Fransız Eğitim Ajansı) tarafından ilk onay almış kurumdur. Müfredatında "sürdürülebilir kalkınma" modeline yer veren ve EFE3D kapsamında ilk seviye labelize olmuş bir kurumdur.

Neden La Petite Ecole?

La Petite Ecole’de çocuğunuz çok küçük yaşından itibaren ilerde eğitim hayatını Fransızca olarak devam ettirmek üzere bir eğitim alır.

Çocuğunuz en küçük yaşından, 6 yaşına kadar, La Petite Ecole’un uygulamakta olduğu özel Fransızca eğitimi sayesinde, Fransızcayı sadece konuşmakla kalmaz aynı zamanda ilerde Fransızca olarak devam edeceği eğitim için, gerekli olan okuma, yazma, hesaplama gibi ilkokula hazırlık dönemine mükemmel bir şekilde hazırlanır.

Okulda zenginleştirilmiş aktiviteler, geziler ve etkinlikler sayesinde çocuğunuza eğlenerek öğrenme imkanı sunar.

Misyonumuz

Eğitim programımızın temel amacı, öğrencilerimize Fransızcayı sevdirmek, akıcı bir Fransızcaya sahip olmalarını sağlamak ve Fransız Kültürü’nü yaşatarak, doğal ortamları içinde öğretmektir.

Ayrıca öğretim programlarımız, çocuklara şunları sağlayacak faaliyet alanları etrafında dönmektedir:

1.Çocuğun bedeniyle kendini ifade etme yetkinliği: Kendini daha iyi tanımayı ve fiziksel kapasitesini geliştirmeyi, kişisel olarak ve başka yerlerde başkalarıyla birlikte olmayı öğrenmek,

2.Dünyayı keşfetmeyi sağlamak: soruları formüle etmeyi, varsayımlarda bulunmayı, gözlemlemeyi, tanımlamayı, sınıflandırmayı öğrenerek merak yaratmak. Çocukların Ekolojik farkındalığını geliştirmek için, projeler oluşturmak (çevre projesi gibi…) daha iyi kavramalarını sağlamak üzere uygulamalı olarak deneyimlendirmek ve bu çerçevede akıl yürütmeyi öğretmek.
Birlikte yaşama kültürünü öğretmek ve geliştirmek: toplumda kişiliklerinin oluşması aşamasında özgüveni yüksek, ancak bununla birlikte başkalarıyla da ortak yaşamayı öğrenmek, paylaşmak, iş birliği yapmak.

3.Duyarlılık, yaratıcı hayal gücü gibi özelliklerin oluşması: Kendini jestler yaparak, sesleri ve görünüşleri ile ifade etmeyi öğretmek.

Kurucu Müdürün Mesajı

Anaokulu, okul, ebeveynler ve çocuk arasındaki ilk temastır. Her çocuğun güvenle ve kendi hızlarında büyümesini sağlayan güvenli bir yerdir.

Sözlü dilin geliştiği yerdir, okul boyunca devam edecek olan öğrenmenin temelidir. Ama aynı zamanda başkalarıyla ilişkilerin inşasıdır.

Eğitim projemiz şu ilkeye dayanmaktadır: ''Herkesi kucakla birlikte başar''. Bunun için farklı pedagojik yaklaşımlar uyguluyoruz, kendimize farklı araçlar veriyoruz ve bunu başarmak için farklı projeler dile getiriyoruz.

Her çocuğun güven ve gerçek ilişkiler içinde gelişebilmesi için disipline ve kurallara saygıya özel bir dikkat gösteriyoruz.

Öğrenciler, öğrenmelerinde onları desteklemek ve aynı zamanda ihtiyacı olan aileleri desteklemek için istikrarlı, deneyimli ve motive olmuş pedagojik ekibin rehberliğindedir.

Okulumuz ilginizi çekiyorsa, merakınızı uyandırıyorsa, gelip bizimle tanışmak isterseniz kapımız açık !

Kudret KOÇ Kurucu Müdür

Neden
La Petite Ecole?

ilk

Fransız Mili Eğitim Bakanlığı ve Aefe tarafından onay alan kurum

ilk

Müfredatında "sürdürülebilir kalkınma" modeline yer veren ve EFE3D kapsamında ilk labelize olmuş bir kurumdur.

ilk

Birey olmanın temellerinin altıldığı İlk yıllar

ilk

Öğrenme merakı ve heyecanıyla ilk keşifler

2024-2025 Öğrenim Yılı Kayıtları

La Petite École, Fransızca eğitim veren kurumların yönetmeliğine uygun
her milletten 2-6 yaş aralığında çocuklara eğitim fırsatı sunmaktadır.

Hemen Başvurun!

Tarabya : 0552 204 22 40
Ataşehir : 0545 674 46 16