"La classe flexible"
İlköğretim sınıfında atölyeler

Yenilikçi ve yaratıcı bir pedagoji

Öğrenciler sakin ve güven veren bir ortamda öğrenirler. Sınıfta kendilerini iyi hissederler. La Petite Ecole, çocukları iyi bir öğrenci ve örnek bir vatandaş olmaları için, destekleyerek, dinleyerek ve mükemmelliğe yönlendirerek özenli bir eğitim sağlamaktadır.
Sınıf grubunun bütünlüğünü koruyabilmek ve öğrencilerin öğrenmelerine imkan sağlayabilmek için, öğrencilerin çeşitli öğrenme faaliyetlerinden sorumlu tutmak amacıyla çeşitli öğretme-öğrenme faaliyetleri uygulanır. Öğrencilere, gelişimleri için farklı araçlar sunulmalı, aynı zamanda öğrenci ile öğretmen arasında saygının oluşturulması gerekir.

Öğrenmede daha iyi bir başarı

Sunulan çalışmaların çok çeşitli olması, öğrencilerin günlük öğrenimlerinde daha fazla başarı elde etmelerini sağlar. La Petite Ecole’de fransızca, görsel sanatlar ve tüm konularda atölyeler düzenlenir. Böylece matematikte öğrenciler küçük gruplara ayrılır ve öğretmen aynı kavramı farklı gruplara farklı şekillerde sunar. Örneğin, toplama kavramı üzerinde çalışmak için, öğretmen öğrencileri motive eden tablet kullandırır, dijital bir atölye çalışması için, ekipman kullanarak ve işlemleri gerçekleştirmek için bir el beceri atölyesi sunar. Öğrencilerin, mümkün olduğunca çok sayıda işlemi gerçekleştirmesi gereken, belirli bir süre içerisinde hız atölyesi gerçekleştirilir.

Farklılaştırılmış bir atölye

Öğrenciler küçük gruplarda oldukları için, atölye çalışmaları aralarındaki alışverişe, el becerilerine, deneylere ve strateji önerilerine teşvik eder. Daha sonra öğrenciler bir kavramla ilgili zorluk yaşadıklarında öğretmen bu küçük grupla çalışabilir ve yardım sağlayabilir. Öğrenciler aynı zamanda birlikte yaşamaya ve kurallara saygı göstermelidir.

Neden
La Petite Ecole
İlkokulunu seçmelisiniz?

1

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir kurum

2

Programın tüm derslerindeki içeriklerinde CLIL kullanan tek iki dilli ilkokul

3

Her çocuğun ihtiyaçlarına ve potansiyellerine uyum sağlayan bir okul

4

"Sürdürülebilir kalkınma" modelini programına dahil eden bir kuruluş

2024-2025 Öğretim yılı kayıtları

Ataşehir kampüsündeki çift dilli ilkokulun kayıtları başlamıştır.
Randevu ve ziyaret etmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Hemen Başvurun!

Tarabya : 0552 204 22 40
Ataşehir : 0545 674 46 16