Daha Başarılı Bir Beyin

Her dil, kendi karmaşık kurallarını, düzenleme sistemlerini ve sözlüklerini içerir. Özellikle, Fransızca ve Türkçe, tamamen farklı iç organizasyonlara, farklı dil gruplarına ait iki dil olarak, öğrencinin zekasını geliştirmek için bir avantaj sağlar. Bu yapılar arasında dönüşümlü geçiş yapmak, çocuğun beyninin karmaşıklıkla başa çıkmasını ve yeni modelleri öğrenmesini sağlar. Öğrenci her dilde ilerledikçe ve iletişim kurduğunda bilişsel düşünme ve problem çözme gibi temel öğrenme becerilerini geliştirir.

Çoklu görev becerilerinin gelişimi

İki dilin aynı anda öğrenilmesi, çocuğun beyninin gün içinde iki farklı konuşma, yazma ve yapı sistemleri arasında geçiş yapmasını gerektirir. Bu sürekli bir dosya açma gibi, birini ardından diğerini, sonra tekrar ötekini. Pennsylvania Eyalet Üniversitesi'nin bir çalışması, "kod değiştirme" becerisinin, çift dillileri mükemmel çoklu görev konuları yaptığını belirledi, çünkü kolayca bir yapıdan diğerine geçebilirler.

Yüksek Akademik Performanslar

Çift dilli programlardan faydalanan öğrenciler, tek dilli eğitim programlarında kalan arkadaşlarından daha yüksek performans gösterirler. Matematik, fen bilimleri, dilbilgisi, coğrafya vb. gibi dersleri birden fazla dilde öğrenmek, kavramlaştırmaya ve kavramların hatırlanmasına yardımcı olur. Bilginin birden fazla öğretmen tarafından oluşturulması, öğrenme yöntemlerinin ve durumlarının çeşitliliğini sağlar; bu da pedagojiyi zenginleştirir ve öğrencilerin aldığı içerikleri artırır.

Farklı bağlamları anlama ve daha kolay iletişim kurma yeteneği

Çok dilli olmak, yeni kaynaklardan içerikleri kolayca emme olanağı sağlar: seyahatler, televizyon programları, filmler, şarkılar, farklı dillerde kitaplar. Çok dilli bir bireyin, yeni insanlarla temas kurma olasılığı daha yüksektir ve bu da özgüvenini artırır. Tüm bu etkileşimler, hayata dair yeni ve farklı perspektifler kazandırarak duygusal iyilik halini güçlendirir.

Neden
La Petite Ecole
İlkokulunu seçmelisiniz?

1

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir kurum

2

Programın tüm derslerindeki içeriklerinde CLIL kullanan tek iki dilli ilkokul

3

Her çocuğun ihtiyaçlarına ve potansiyellerine uyum sağlayan bir okul

4

"Sürdürülebilir kalkınma" modelini programına dahil eden bir kuruluş

2024-2025 Öğretim yılı kayıtları

Ataşehir kampüsündeki çift dilli ilkokulun kayıtları başlamıştır.
Randevu ve ziyaret etmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Hemen Başvurun!

Tarabya : 0552 204 22 40
Ataşehir : 0545 674 46 16