Pedagojik geziler

Okul gezileri, yeni bir yerle buluşma, değişim, sürpriz ve heyecan ile eş anlamlıdır ve çocukların keşif duygusunu güçlendirmeyi teşvik eder.Okul gezileri, öğrencinin hayal gücünü geliştirmesine ve kendisini baştan yaratmasına yardımcı olur. Çevresindeki dünyayı anlamalarına, sorduğu birçok sorunun cevabını bulmaya, çocuğun görüşünü ve duyarlılığını geliştirmeyi sağlar.

Çocuğun sınıfı ile çıktığı geziler, konuşulan dili somutlaştırır ve deneyimsel olarak sürdürülebilir bir şekilde güçlendirir.

La Petite Ecole’de temalar, pedagojik eğitim ekibimiz tarafından dikkatle seçilir ve ayrıca okulun herhangi bir gezisi için çocuklar heveslendirilir.

Tüm Eğitim yılı boyunca her ay bir defa periyodik olarak birçok gezi planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir.

Bahçe Atölyesi

Öğretmenlerimiz, doğanın döngüsünü çocuklara anlatarak ve ekim yaparak pedagojik bahçemizin bakımını, meyve bahçemizdeki meyve ve sebzeleri, meyve ağaçlarını yetiştirmeyi ve hasadını bütün yıl boyunca öğrencilere öğretirler.

Yoga Atölyesi

Alicia FANINI

Alicia, Ankara Charles de Gaulle Fransız Lisesi mezunudur. Uzun yıllar anaokullarında Fransızca öğretmeni olarak çalıştıktan sonra, yogayı keşfetmiş ve bu arzusunu mesleğe dönüştürmüştür. Altı yıldır anaokullarında çocuklarla yogayı, Fransızca olarak yapmaktadır. Fransız biri tarafından, çocukların yoga eğitimi alması, onların hem dil eğitimlerini sürekli kılmakta hem de keyifli bir süreç geçirmelerini sağlamaktadır.

Çocuk yogası son yıllarda ciddi ve kalitesi yüksekokullarda sıklıkla uygulanan bir atölye çalışmasıdır.

Alicia, uyguladığı yoga programı;

 

Çocukların öfke durumlarında, doğru nefes alıp verme teknikleri ile kendini kontrol edebilmeyi öğrenmeleri, konsantrasyonunu sağlamayı başarmaları, doğru duruş pozisyon egzersizleri sayesinde dünyayı, kendisini keşfetmesi ve öğrencinin okul hayatındaki başarısı konusundaki etkisi çok büyüktür. Alicia, yogayı çocuklarımıza en doğru ve en eğlenceli şekilde öğretmektedir.

tr_TRTurkish
fr_FRFrench tr_TRTurkish